Wpisy archiwalne w miesiącu

Kwiecień, 2018

Dystans całkowity:492.00 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:b.d.
Średnia prędkość:b.d.
Liczba aktywności:8
Średnio na aktywność:61.50 km
Więcej statystyk
Dystans59.00 km
SprzętStaiger
Niedzielnie
Kategoria 2) 50-100 km
Spokojna trasa z Anią w większości terenem przez sławkowskie lasy.
W środku trasy przystanek na obiad w Karczmie Bida, w trakcie którego przechodzą 3 niezłe burze a nam tym samym udaje się przez cały dzień na sucho. Powrót przez Bór Biskupi z orzeźwiającym Radlerkiem w bidonie;)


Dystans137.00 km
SprzętRose Uczestnicy
Dookoła jeziora z Januszem
Kategoria 3) 100-150 km
Jazda na szosie może być jednak przyjemna. Dzisiaj taka była, 137km ze średnią równo 25km/h i wiatrem w plecy naprawdę robi różnicę. Udało się skleić całkiem sympatyczną trasę totalnie bocznymi drogami na moją miejscówkę nad Jeziorem Goczałkowickim. Tam Janusz zachwycony brzegiem jeziora wpadł na pomysł ogniska z kiełbaskami i orzeźwiającym piwkiem. W związku z tym, że czas mieliśmy świetny i perspektywę powrotu tylko 50km to musiało się udać. Było godnie i myślę, że to nie ostatni piknik na trasie w tym roku;)
Niestety nad ranem jeszcze w Jaworznie Garmin mi zaczął szwankować, niechcący znowu źle go ustawiłem i cały dzień nie rejestrował śladu. Ostała się jedynie mapka z planowania.Dystans36.00 km
SprzętRose
W rodzinne strony
Kategoria 1) 0-50 km
Troszkę na spontanie po pracy, na Łubowiec odwiedzić rodziców a później kręcenie po mieście bez większej historii.
Dystans64.00 km
SprzętStaiger
Relax Szlakiem Wokół Tatr
Jedna z najpiękniejszych widokowo moich tras od początku kręcenia czyli 2010r.
Przejechałem pół Europy w tym od deski do deski całą Szwajcarię i przez to co zwiedziłem niejako lekceważyłem ostatnio budowaną trasę wokół Tatr. A to całkowicie nie fair. Polak (+Słowak) potrafi! Kawałek po kawałku buduje się na naszych oczach piękny bezkolizyjny i bezsamochodowy Szlak Wokół Tatr. Na razie perełką jest praktycznie nieprzerwany 35km szlak z Nowego Targu do słowackiej Trsteny. Widoki petarda! Cały czas kręcimy bowiem z górami w tle. My wybraliśmy wariant troszkę trudniejszy, bardziej terenowy przez przystanek w Chochołowie.
Jeśli polsko-słowackie plany się powiodą to śmiało można powiedzieć, że to będzie najlepsza trasa rowerowa w Polsce a spokojnie top 5 w Europie. Naprawdę polecam, już teraz istny must have polskiego rowerzysty!


Dystans82.00 km
SprzętRose
Pętla z kryzysem
Już zapomniałem jak to jest się totalnie wyciorać, upodlić, sponiewierać. Tak właśnie się dzisiaj czułem. Przez pierwsze 30km wiatr w pysk zabrał mi chyba zbyt dużo sił, bo jak przyszło do małopolskich "podjazdów" np. pod Gorenice itd to sam byłem w szoku, że zaczyna mnie odcinać. Nawet nie chce myśleć co by było, gdybym się wybrał w góry. Góralem nigdy nie byłem ale takie hopki zawsze się jakoś łykało a dzisiaj wyplułem płuca. Dojechałem na oparach, na szczęście ostatnie 30km od Tenczynka już z wiatrem - miałem nosa układając wczoraj tą trasę. Może dla mnie już za ciepło..a może jestem słaby:)
Dystans33.00 km
SprzętRose
Zachód przed zachodem
Przez korki po pracy start dopiero po 17:30. Z racji ostatnich nudnych jazd na Sierszę i rychłego końca dnia trasa musiała być skrócona i wybrałem zachód czyli Śląsk. Już na siodle wpadłem na pomysł zawsze przyjemnej dziećkowickiej pętli.Blok910 MW w budowie
Dystans48.00 km
SprzętRose
Szybki standard
Kategoria 1) 0-50 km
Na szybko po pracy jeszcze przed zachodem. Najbardziej popularna trasa w mieście, treningowa ~50 na Sierszę.
Miało być bardzo spokojnie jednak na starcie podpaliłem się i ścigałem z samochodem a później już poleciało.
Pogoda moja najlepsza, +15 to max w jakich warunkach mogę jeździć.Dystans33.00 km
SprzętRose
Wiatrzysko
Kategoria 1) 0-50 km
Na szybko, jednak wystarczyło aby się totalnie wyrypać..a wszystko z powodu naprawdę solidnego wiatru.
Droga na Sosnowiec Maczki, Sławków i Dąbrowę Górniczą.
Trasa bez szczególnej historii, jednak na tyle dobra że mało świątecznych kierowców i kościołów po drodze ;)