Wpisy archiwalne w miesiącu

Marzec, 2018

Dystans całkowity:261.00 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:b.d.
Średnia prędkość:b.d.
Liczba aktywności:7
Średnio na aktywność:37.29 km
Więcej statystyk
Dystans20.00 km
SprzętRose
Debiut szoski'18 na mokro
Kategoria 1) 0-50 km
Kilkanaście ostatnich jazd na Staigerze, więc przyszedł czas na debiut Rose w 2018r.
Debiut niestety na mokro, zlało mnie a że byłem słabo ubrany zdecydowałem się nie jechać standardowej 50 tylko zawrócić do bazy.
Co ciekawe, opony Continentale 28mm nie dały rady w tej ramie. Tak naprawdę realna szerokość 30mm okazała się zbyt wielka, aby zmieścić w widelcu. Pod tyłkiem jednak dało radę i będzie bardziej komfortowo.
Dystans50.00 km
SprzętStaiger
Wokół komina
Kategoria 1) 0-50 km
Chciałoby się napisać coś twórczego, jednak co z tego można wycisnąć. Standardowa traska po pracy na Sierszę, start przed 18 i połowa trasy już po zmroku. Dla urozmaicenia wyjątkowo pojechałem w drugą stronę, dzięki temu przewyższeń wyszło prawie 300m.
Dystans46.00 km
SprzętStaiger Uczestnicy
Sławkowska pętla w deblu
Kategoria 1) 0-50 km
Ustawiłem się z Januszem od razu po pracy na inauguracje sezonu. Na szybko wpadłem na pomysł sławkowskiej trasy ze względu na mały ruch, gdzie można było więcej pogadać. Wyszło całkiem zgrabnie jak na górale. Powrót już jednak dość chłodny i trzeba było uciekać ze względu na marznące stopy w SPD. Do następnego!Dystans23.00 km
SprzętStaiger
Krótka zimna pętla
Kategoria 1) 0-50 km
Myślałem, że jestem zahartowany i zimno mi nie straszne. Dzisiaj jednak było tak cholernie przenikliwe, że musiałem zmienić plany i skrócić trasę o połowę. Obyło się nawet bez lampki, po sobotniej zmianie czasu w tygodniu po pracy będę mógł już pykać 50km bez oświetlenia.
Zobacz trasę na Stravie!

Nie ma nic lepszego niż odgłosy pracy nowego napędu..a w zasadzie ich brak ;)
Dystans52.00 km
SprzętStaiger
Testy na Sierszy
Kategoria 2) 50-100 km
Staiger daje ostatnio nadzieje na powrót do gry po kontuzji, w związku z tym postanowiłem go nagrodzić i doposażyć.
Czołg został wzmocniony przede wszystkim nowymi slick oponami na sezon, wybór padł na absolutny top na rynku czyli Conti GP 4000S II o szerokości 28C. Do tego oczywiście odpowiedni pakiet dętek, całkowicie nowy napęd i zamiana kasety z 11-34 na 11-32, nowe ergo chwyty oraz klocki. Wszystko to wyniosło mnie 1/5 wartości roweru, jednak podobno na to kasy się nie liczy..

Testy symboliczne na standardowej pętli "wokół komina", śmiga się aż miło i zdecydowanie ten rok postaram się spędzić właśnie na Staigerze. Co więcej, w drodze powrotnej stuknęło mi równe 30tys km ! Do równika jeszcze trochę..;)

Zobacz trasę na Stravie!

Część zakupów..

Dystans46.00 km
SprzętStaiger
Bukowska może cieszyć
Kategoria 1) 0-50 km
8 km prosta wprost do Małopolski jest prawdziwą mekką dla lokalnych kolarzy czy rowerzystów.
8 km, gdzie nic się nie zmienia. Dziury, po 2 stronach las i dopiero na 4km jakiś zakręt. Niejeden wypruwał tu żyły robiąc czasówkę, niejeden dostał tu depresji a niejeden doznał olśnienia i rozwiązał swoje problemy. Dla treningu wytrzymałościowego miejsce jednak idealne, gdzie jak nie tutaj łatwiej być tu i teraz..

Zobacz trasę na Stravie!


Dystans24.00 km
SprzętStaiger
Do utraty czucia w stopach..
Kategoria 1) 0-50 km
Po ostatniej dość nieprzyjemnej jeździe przy -12st. miałem odpuścić zimową jazdę i czekać na + temperatury.
Po pracy jednak mimo zachodzącego słońca było tak jasno, że żal nie skorzystać. Wpadła więc szybka pętla po mieście, stopy straciłem na 20km. Na samym początku dość nieoczekiwanie znowu udało się spotkać miejscowego wyjadacza Janusza. Może już w marcu uda się razem pokręcić.

Zobacz trasę na Stravie!